ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5155165
*
nr 515 5165
Spegel
Konsthantverkarna, höjd: 52
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 25 mars 2008
kl 17:11:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/3 16:51:26
1
100 kr
23/3 18:31:47
2
200 kr
23/3 19:15:00
3
250 kr
24/3 19:31:22
1
300 kr
25/3 15:26:51
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsthantverkarna spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 515 5165
Spegel
Konsthantverkarna, höjd: 52
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 25 mars 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/3 16:51:26 | 1 | 100 kr |
23/3 18:31:47 | 2 | 200 kr |
23/3 19:15:00 | 3 | 250 kr |
24/3 19:31:22 | 1 | 300 kr |
25/3 15:26:51 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsthantverkarna spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23